RSPF3JA82R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
RES 82 OHM 3W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RSPF3JA82R0 PDF
Type Description
Series:RSPF
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:82 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)