
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 300 Ohms |
| Tolerance: | ±0.01% |
| Power (Watts): | 0.3W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±1ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.311" L x 0.091" W (7.90mm x 2.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.335" (8.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20 |
Current price of MCZ300R00T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50-500 9.2K .1% T-2 EK E3
ERC-70 10K 1% T-9 RNC70J1002FR R
RES 150 OHM 1/2W 5% AXIAL
IC DAC 12BIT V-OUT 8UMAX
RES 300 OHM 0.01% 0.3W RADIAL
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
CAP FILM 3300PF 10% 630VDC RAD