
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 3.3 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MFR50SJR-52-3R3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50-31 14K .1% T-9 RNC50J1402
ERC-55-500 47.5 1% T-2 EA E3
ERC-55-65 261 .1% T-2 RNC55H2610
RES MF 1/2W 5% AXIAL
CAP ALUM 1200UF 20% 63V SNAP IN
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
DC DC CONVERTER 13.8V 75W