CA5100270R0KB14
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES 270 OHM 5W 10% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CA5100270R0KB14 PDF
Type Description
Series:CA
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:270 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.170" Dia x 1.125" L (4.32mm x 28.58mm)