MFR200JR-73-560K
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES MF 2W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MFR200JR-73-560K PDF
Type Description
Series:MFR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:560 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)