
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 510 Ohms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | 0/ -400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of CF14GT510R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 3.3M OHM 1/2W 5% AXIAL
ERC-65 60.4 1% T-2 RNC65H60R4FR
RES WW 4W 5% AXIAL
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/4W 1206
RES SMD 4.02 OHM 1% 1/8W 0805
RES 510 OHM 1/4W 2% AXIAL
PCB HDR 45 DEG 508PITCH OPEN END