CFR25SJR-52-2R7
Description
RES 5% 1/4W AXIAL
DataSheet
CFR25SJR-52-2R7 PDF
Type Description
Series:CFR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2.7 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)