KNP100JT-52-1R6
Description
RES WW 1W 5% AXIAL
DataSheet
KNP100JT-52-1R6 PDF
Type Description
Series:KNP
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:1.6 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)