
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KNP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 750 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of KNP300JB-73-0R75 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-65 49.9 .1% T-9 RNC65J49R9BR
ERC-55-500 2.49K 1% T-2 EA E3
RES MF 1/4W 1% AXIAL
CRYSTAL 16.0000MHZ SURFACE MOUNT
RES WW 3W 5% AXIAL
RES 4.7 OHM 7W 5% AXIAL
CAP FILM 5100PF 5% 1.6KVDC RAD