MF0204FRE52-348R
Description
RES MF 0.4W 1% AXIAL
DataSheet
MF0204FRE52-348R PDF
Part Status:Active
Resistance:348 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)