ERC552M4300DHEK600
Description
ERC-55-600 2.43M .5% T-2 EK E3
DataSheet
ERC552M4300DHEK600 PDF
Type Description
Series:ERC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:2.43 MOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)