MFR2WSFTF52-5K6
Description
RES MF 2W 1% AXIAL
DataSheet
MFR2WSFTF52-5K6 PDF
Part Status:Active
Resistance:5.6 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)