RSF3WMJR-73-16R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES METAL OXIDE 3W 5% AXIAL
DataSheet
RSF3WMJR-73-16R PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:16 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)