
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 205 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Panasert |
| Size / Dimension: | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MFR-25FRFPN205K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 14.7K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
ERC-55-200 10.5K 1% T-2 RNC60H10
ERC-50-31 215 .1% T-9 RNC50J2150
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
RES MF 1/4W 1% AXIAL
20P,2MM,SHRD HDR,DRVT,0.76AU,TB
TERM PLUG 15 P 5MM GRY 9A 150V