AG10J470E
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
10W AUDIO GOLD 470 OHMS 5%
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
AG10J470E PDF
Type Description
Series:AG
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:470 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:-
Features:Non-Magnetic
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)