MFR100FTE52-16K
Description
RES MF 1W 1% AXIAL
DataSheet
MFR100FTE52-16K PDF
Type Description
Series:MFR
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:16 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)