MFR50SDBD52-33K
Description
RES MF 1/2W 0.5% AXIAL
DataSheet
MFR50SDBD52-33K PDF
Type Description
Series:MFR
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:33 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)