
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55182/05, RNR65 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 243 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of RNR65H2430FMBSL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-500 31.2K .1% T-9 EB E3
ERC-55-65 121 .1% T-2 RNC55H1210
RES THICK FILM AXIAL
MEMS OSC XO 2.5000MHZ CMOS SMD
CONN HEADER R/A 50POS 2.54MM
BNC-SJ/SMB-RJB G316 36I
ERC-65 243 1% T-2 RNR65H2430FM B