ERC5014R700FEEK500
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
ERC-50-500 14.7 1% T-9 EK E3
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ERC5014R700FEEK500 PDF
Type Description
Series:ERC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:14.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)