
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RSF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 470 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 235°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of RSF300JB-91-470K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-600 5.36K .1% T-9 EB E3
RES WW 1W 5% AXIAL
ERC-55 97.6K 1% T-2 RNC55H9762FS
DC/DC CONV 5V 3.3V 12V -12V 150W
CONN HEADER SMD 50POS 2.54MM
FLOATING HARNESS
RES METAL OXIDE 3W 5% AXIAL