RNR60K3242FMRSL
Description
RES 32.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
DataSheet
RNR60K3242FMRSL PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55182/03, RNR60
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:32.4 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:M (1%)