MFR-12DTD52-24K3
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES MF 1/6W 0.5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MFR-12DTD52-24K3 PDF
Type Description
Series:MFR
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:24.3 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.167W, 1/6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)