HHV2WSFT-73-14M7
Description
RES MF 2W 1% AXIAL
DataSheet
HHV2WSFT-73-14M7 PDF
Type Description
Series:HHV
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:14.7 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)