RSF2WSJR-52-910R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES METAL OXIDE 2W 5% AXIAL
DataSheet
RSF2WSJR-52-910R PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:910 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)