RSF12JT4K30
Description
RES 4.3K OHM 1/2W 5% AXIAL
DataSheet
RSF12JT4K30 PDF
Part Status:Active
Resistance:4.3 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)