
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 27 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of FMP-50JR-52-27K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 118K .1% T-9 RNC55J1183BS
ERC-55-600 221K .1% T-9 EB E3
ERC-55-200 1K 1% T-2 RNC60H1001F
DC DC CONVERTER 0.9-3.6V 11W
RES MF 1/2W 5% AXIAL
LED XLAMP XQ-E 3750K WHITE SMD
CONNECTOR DROP UNIV.CONTINUITY