
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FCR |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | -350/ +350ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of FCR2WSJT-52-15R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES WW 1W 1% AXIAL
ERC-55 14.3 .1% T-2 RNC55H14R3BS
ERC-70 402 .1% T-2 RNC70H4020BR
RES SMD 88.7 OHM 0.5% 1/10W 0603
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVPECL
MICROGRIPPER GREEN
RES 2W 5% AXIAL