
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HZ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100.44 Ohms |
| Tolerance: | ±0.01% |
| Power (Watts): | 0.3W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of Y1749100R440T0L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-600 487 .1% T-2 EB E3
ERC-55-600 19.1 1% T-9 EK E3
RES MF 1/4W 1% AXIAL
RES 4.07K OHM 0.1% 2/5W 1206
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM PCB
RES 100.44 OHM 0.01% 0.3W AXIAL
CONN RCPT HSG MALE 100POS PNL MT