
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KNP |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.7 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 4W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of KNP400JT-73-2R7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 56.9K .1% T-2 RNR55H5692B
ERC-55-200 2K 1% T-2 RNC60H2001F
RES MF 1/2W 1% AXIAL
B555, 10X7, NOTICE, SOCIAL DISTA
RES WW 4W 5% AXIAL
CONN RCPT 40POS 0.05 GOLD SMD
PCB TERMINAL