
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FWxxA |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 4.7 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 7W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Fusible, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.374" Dia x 1.024" L (9.50mm x 26.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of FW70A4R70JA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 360 OHM 5W 5% AXIAL
ERC-55 45.9K .1% T-9 RNC55J4592B
RES MF 1W 1% AXIAL
CRYSTAL 16.0000MHZ SURFACE MOUNT
RES 4.7 OHM 7W 5% AXIAL
CAP FILM 5100PF 5% 1.6KVDC RAD
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM