
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 34.8 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of FMP300FBF73-34R8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 475 1% T-1 RNC55K4750FS R
SFERNICE FIXED RESISTORS
ERC-55 25.8K .1% T-2 RNC55H2582B
RES 223 OHM 0.25% 1/8W 1206
RES MF 3W 1% AXIAL
CAP FILM 0.22UF 5% 160VDC RADIAL
MILDTL 38999 III JAM NUT