
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KNP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.2 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of KNP100JB-73-2R2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50-500 2.71K .1% T-9 EB E3
ERC-55-500 187 1% T-2 EB E3
ERC-55 16.5 1% T-9 RNC55J16R5FS
MEMS OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
RES WW 1W 5% AXIAL
CONN RCPT MALE 5POS SILVER CRIMP
IC POWER DISTRIBUTION 8SOP