
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1 Ohms |
| Tolerance: | ±10% |
| Power (Watts): | 3.2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 0.894" L (3.56mm x 22.71mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of CA40801R000KB14 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 133K .5% T-2 RNC55H1333DS
SFERNICE FIXED RESISTORS
RES MF 1/2W 5% AXIAL
RES 68 OHM 3.75W 5% AXIAL
DIODE ZENER 9.1V 1W DO204AL
RES 1 OHM 3.2W 10% AXIAL
CAP FILM 0.082UF 5% 250VDC RAD