ERC65665K00FKEK500
Description
ERC-65-500 665K 1% T-1 EK E3
DataSheet
ERC65665K00FKEK500 PDF
Type Description
Series:ERC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:665 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)