
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 250 Ohms |
| Tolerance: | ±0.1% |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of WW2BT250R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 2W 1% AXIAL
ERC-55-500 56.9K .1% T-2 EA E3
ERC-65-500 1.87M .1% T-9 EK E3
CONN RCPT MALE 8POS GOLD CRIMP
RF DUPLEXER 1.95GHZ/2.14GHZ 3CSP
RES 250 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
FIXED IND 27UH 2.4A 45 MOHM TH