MW7IC2240NBR1
Description
NARROW BAND HIGH POWER AMPLIFIER
Catalog
RF Amplifiers
DataSheet
MW7IC2240NBR1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Frequency:2GHz ~ 2.2GHz
P1dB:-
Gain:33dB
Noise Figure:-
RF Type:WCDMA
Voltage - Supply:24V ~ 32V
Current - Supply:420mA
Test Frequency:2.14GHz