AFS5-10501070-09-10P-5
Manufacturer
MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ)
VIGOR # :
Description
AMPLIFIER
Catalog
RF Amplifiers
DataSheet
AFS5-10501070-09-10P-5 PDF
Type Description
Series:AFS
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:10.5GHz ~ 10.7GHz
P1dB:10dBm
Gain:32dB
Noise Figure:0.9dB
RF Type:General Purpose
Voltage - Supply:15V
Current - Supply:125mA
Test Frequency:10.5GHz ~ 10.7GHz