AMF-6F-27503100-90-23P
Manufacturer
MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ)
VIGOR # :
Description
AMPLIFIER - MEDIUM POWER
Catalog
RF Amplifiers
DataSheet
AMF-6F-27503100-90-23P PDF
Type Description
Series:AMF
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:27.5GHz ~ 31GHz
P1dB:23dBm
Gain:30dB
Noise Figure:9dB
RF Type:General Purpose
Voltage - Supply:15V
Current - Supply:500mA
Test Frequency:27.5GHz ~ 31GHz