ANT-315-PW-LP
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
RF ANT 315MHZ WHIP STR SCREW-MNT
DataSheet
ANT-315-PW-LP PDF
Type Description
Series:LP
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):315MHz
Frequency Range:312MHz ~ 318MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.9
Return Loss:-
Gain:-4dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:Screw-Mount
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):1.988" (50.50mm)
Applications:Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DP-1800
DP-1800
RF ANT 1.8GHZ PRECISION SMA FEM
RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD