FLEXI-SMA90-868
Manufacturer
RF Solutions
VIGOR # :
Description
RF ANT 868MHZ WHIP TILT SMA MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
FLEXI-SMA90-868 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):868MHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.173" (106.00mm)