OMB.915.B03F21
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF ANT 915MHZ WHIP STR N FEM
Catalog
RF Antennas
DataSheet
OMB.915.B03F21 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):915MHz
Frequency Range:902MHz ~ 928MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:3.5dBi
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):12.598" (320.00mm)