KG450UDPL
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
ON GLASS, 2 DBI, 450 - 470 MHZ,
Catalog
RF Antennas
DataSheet
KG450UDPL PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):460MHz
Frequency Range:450MHz ~ 470MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:2dBi
Power - Max:100 W
Features:-
Termination:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Magnetic
Height (Max):15.000" (381.00mm)