APAE868R2540JBDB2-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
RF ANT 868MHZ CER PATCH PIN ADH
Catalog
RF Antennas
DataSheet
APAE868R2540JBDB2-T PDF
Type Description
Series:APAE
Package:Tray
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):868MHz
Frequency Range:867MHz ~ 869MHz
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:4.5dBic
Power - Max:-
Features:-
Termination:Pin
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.181" (4.60mm)