WPC.25A.07.0150C
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ CER PATCH IPEX
Catalog
RF Antennas
DataSheet
WPC.25A.07.0150C PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:0.5dBi
Power - Max:10 W
Features:-
Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.217" (5.50mm)