ANT-2.4-CW-HWR-RPS
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT RP-SMA
Catalog
RF Antennas
DataSheet
ANT-2.4-CW-HWR-RPS PDF
Type Description
Series:HWR
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.3GHz ~ 2.6GHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:3.2dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):5.591" (142.00mm)