EMF2449A1-10MH4L
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
EMBED,ASSY,D1.13,MHF4L 100MM,FLE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EMF2449A1-10MH4L PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):2.45GHz, 5.3875GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.875GHz
Antenna Type:PCB Trace
Number of Bands:2
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2.8dBi, 3.4dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 100mm
Termination:IPEX MHF4L
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.004" (0.10mm)