RST-MA11-10808-22M-FY-001
Manufacturer
Raltron
VIGOR # :
Description
RF ANT 868MHZ WHIP RA SMA 108MM
Catalog
RF Antennas
DataSheet
RST-MA11-10808-22M-FY-001 PDF
Type Description
Series:RST
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):868MHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-10dB
Gain:2dBi
Power - Max:1 W
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.252" (108.00mm)