PC24.07.0100A
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ FLAT PATCH
Catalog
RF Antennas
DataSheet
PC24.07.0100A PDF
Type Description
Series:TheStripe™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:Cellular, General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz
Frequency Range:824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:4
VSWR:2
Return Loss:-12dB, -25dB, -12dB, -10dB
Gain:0dBi
Power - Max:10 W
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection:-
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):0.031" (0.80mm)