EXD450TNX
Description
RF ANT 460MHZ WHIP STR TNX CONN
DataSheet
EXD450TNX PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):460MHz
Frequency Range:450MHz ~ 470MHz
Features:-
Termination:TNX
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):3.880" (98.55mm)