CWB1383S
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 144MHZ WHIP STR NMO BASE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
CWB1383S PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):144MHz
Frequency Range:138MHz ~ 150MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:3dB
Power - Max:200 W